چقدر درمورد overclock میدانید؟ قسمت سوم

با سلام به همه دوستان و همراهان عزیز

در دو مطلب قبلی اورکلاکینگ، در مورد دلایل اورکلاک کردن و همچنین کمی در مورد سرعت Bus و Multiplier ها باهم صحبت کردیم. حالا می خواهیم گزینه مهم دیگری را درباره اورکلاک کردن بررسی کنیم.

 

ولتاژها

هر قسمتی از کامپیوتر، برای کار با ولتاژ معینی عملیاتش را درست انجام می دهد. در هنگام اورکلاک کردن، ممکن است سیگنال الکتریکی ممکن است تغییر کند، چون مدار تغییر میکند. اگر تنزل کافی باشد، می تواند باعث این شود که سیستم نامتعادل شود. وقتی سرعت Bus  یا ضریب بهم افزاینده را اورکلاک می کنید، امکان تداخل سیگنالها بیشتر است. برای مبارزه با این حالت، یکی از آن دو می تواند ولتاژ هسته CPU، حافظه یا باسِ AGP را افزایش دهد.

ولتاژ اضافه ای که می تواند روی پردازشگر اعمال شود، محدودیت هایی دارد. اگر ولتاژی بیش از آن مقدار وارد شود، مدارهای درون قطعات ممکن است خراب شوند. در مجموع این خیلی مشکل محسوب نمی شود، چون بیشتر مادربوردها تنظیمات ولتاژهای ممکن را محدود می کنند. مشکل شایعتر، گرم شدن بیش از حد است. هرچه ولتاژی که می رسد بیشتر باشد، خروجی گرمای پردازشگر بیشتر می شود.

در قسمت بعدی در مورد گرم شدن بیش از حد صحبت خواهیم کرد. با MagicHards همراه باشید.

 

/ 1 نظر / 27 بازدید
ZoodFood

فرهنگ جديد سفارش غذا زودفود اولين سامانه سفارش اينترنتي غذا در ايران بانک رستوران هاي تهران بزرگ به همراه منوي عکس دار و به روز رستوران ها انواع غذاهاي ايراني ، دريايي ، چيني ، هندي و فست فود به وب سايت ما بياييد و غذاي آنلاين خود را هم اکنون سفارش دهيد. www.zoodfood.ir همچنين مي توانيد با وارد شدن به آدرس زير با ما تبادل لينک نيز بکنيد . www.zoodfood.net