30.gifبهترینهای کامپیوتر                      

پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان

در حال حاضر پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان ، تقریباً ۱۶ برابر از اغلب اتصالات باند پهن موجود ، سریع تر است . حتماً فكر می كنید كه احتمال باند پهن شما بسیار سریع است ، چون شما یك اتصال با سرعت Kbps ۵۱۲دارید و دوستانتان از اتصال dial up استفاده می كنند ! اما می توانید از اتصال پرسرعت تری نیز استفاده كنید . منظور ۱ یا ۲ مگابیت نیست بلكه بحث بر سر اتصالی با سرعت ۸ مگابیت است . در حال حاضر این سرعت ، سریع ترین اتصال ADSL در بازار بوده و همراه بسته Business Broadband Max محصول شركت Easy net عرضه می شود . با استفاده از این اتصال ۸ مگابیتی می توانید متن نمایشنامه ها و اشعار شكسپیر را در كمتر از ۱ ثانیه دریافت كنید .

خطوط ADSL ، به اصطلاح خطوط پرسرعت اینترنت هستند که با استفاده از شبکه های موسوم به شبکه های مجازی این امکان را به کاربر می دهند که با استفاده از خطوط تلفن ثابت و بهره گیری از باند استفاده نشده خطوط تلفن ؛ از اینترنت بهره ببرند؛ بدون اینکه سیمی جدید نصب کنند؛ تلفنشان در هنگام کار با اینترنت اشغال شود و هزینه اضافه تلفن بپردازند در مورد ای دی اس ال قبلا گفتم می توانید مطالعه نمایید.

بزرگ ترین وب سایت

کاملا واضح است ؛ گوکل؛ شاید بگوید این وبسایت تک صفحه ای با گرافیک ساده بزرگترین وبسایت جهان است؛  با وجود پیشرفت روز افزون وب سایت ها ، باز هم هیچ سایتی از گوگل (Google) بزرگ تر نیست ! سایت گوگل با حدود ۴ میلیارد صفحه وب ،( آخرین آمار اعلام شده 8 میلیارد صفحه اینترنتی ) دارای بزرگ ترن ایندكس مرتباً به روز شده از وب سایت ها در میان تمامی موتورهای جست و جوی اینترنتی است . هر روز بیش از ۲۰۰ میلیون در خواست جست و جو و در ساعات پرترافیك حدود ۲ هزار درخواست در ثانیه به این سایت ارائه می شود . شركت گوگل در آغاز كار خود در سال ۱۹۹۸ ، بسیار كوچك بود و فقط ۴ كارمند داشت اما اكنون بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی كار در اختیار دارد . این سایت عظیم اكنون می تواند ادعا كند كه بزرگ ترین سایت جهان است .

در موردتاریخچه گوگل مفصل در گفتارهای قبلی مطلب گفتم که حتمی دنبال کنید

»» تاریخچه گوگل Google ؛ پرسه ای درامروز گوگل با عکسهایی از شرکت گوگل (قسمت سوم(
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت دوم)
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت اول)

»» آشنايي با تاريخچه‌ي موتورهاي جستجو و آنچه از موتور جستو. گوگل کمتر مي‌دانيم

برترین كامپیوتر كیفی

كامپیوتر كیفی Toughbook محصول شركت پاناسونیك (Panasonic) ، همچنان پدر كامپیوتر های كیفی است . طراحی قدرتمند آن از مخدوش شدن داده های ارزشمند جلوگیری می كند و به علاوه در برابر رطوبت ، آب ، ضربه و گرد و خاك مقاوم است . مدل CF_۱۸فقط ۲ كیلو گرم وزن دارد و صفحه كلید آن ضد آب بوده و در عین حال به فشار دست نیز حساس است و به شخص امكان می دهد كه حتی با دستان خیس یا دستكش نیز مكان نما را كنترل كند . این دستگاه شامل یك پردازنده ۹۰۰ مگاهرتزی ، یك هارددیسك ۴۰ گیگابیتی و نیز فناوری های Bluetooth و Wi_Fi است .

سریع ترین سرعت انتقال

برخی محققان در آمریكا توانسته اند یك فیلم DVD را در مدت ۲۰ ثانیه دریافت (download) كنند ؛ چیزی كه فقط در آینده می تواند انتظار آن را داشت !

نام Los Alamos ممكن است یاد آور یك فیلم جنگی اسپانیایی باشد اما این آزمایشگاه منشا بسیاری از تحقیقات پیشگام در اینترنت است . اخیراً این لابراتوار ملی با همكاری محققان موسسه فناوری كالیفرنیا ، موسسه CERN در جنوا و مركز Linear Accelerator در استانفورد موفق به شكست ركورد سرعت اینترنت شده اند ( سرعتی در حدود ۳۸/۲ گیگابیت در ثانیه ) . یك اتصال معمولی از طریق مردم و خط تلفن ، داده ها را با سرعتی كمتر از ۵۶ هزار بیت در ثانیه انتقال می دهد . اما با این سرعت جدید ، كاربران می توانند فیلم های DVD را به طور كامل در كمتر از ۲۰ ثانیه دریافت كنند .

ووچون فنگ (Wu_chun Feng) ، سرپرست گروه تحقیقاتی شبكه RADlANT در لابراتوار پردازش پیشرفته Los Alamos ، می گوید : « نكته قابل توجه در مورد این دستاورد جالب این است كه به غیر از كارت های اترنت شركت اینتل ، هیچ تجهیزات خاصی در آن به كار نرفته و جالب آنكه در شبكه محلی ، سرعت انتقال بیشتر بوده و در حدود ۷ گیگابیت در ثانیه است . » طبق پیش بینی وی ، طی چند سال آینده ، مشتریان می توانند برای استفاده از چنین سرعتی ، سخت افزار ، تجهیزات سیم كشی و نرم افزار مورد نیاز را خریداری كنند .

این گروه تحقیقات به جای یك اتصال درونی ویژه با عملكرد بالا كه برای افراد عادی قابل استفاده نیست ، از یك كارت ۱۰ گیگابیتی شركت اینتل و نرم افزار TCP لینوكس استفاده كرده است . نكته جالب این است كه این گروه ، چنین سرعتی را از انتقال میان كامپیوتری به دست آورده اند ، نه از انتقال بین دو روتر ؛ یعنی درست همانگونه كه افراد عادی از اینترنت استفاده می كنند .

خطرناك ترین ویروس

میلیاردها دلار خسارت وارد شده از سوی ویروس My Doom در تاریخ ثبت شده است .

My Doom مخرب ترین ویروسی است كه تاكنون وجود داشته و حدود ۴۰ میلیارد دلار خسارت در سراسر جهان به بار آورده است .

طبق گفته كارشناسان My Doom.A ، و جانشین آن My Doom.B در اوج فعالیت خود ۳۰ درصد ترافیك پست الكترونیكی اینترنت را به خود اختصاص دادند و بالاترین میزان آلودگی به ویروس را به نام خود ثبت كردند .

خسارات مالی فراوان ناشی از گسترش این ویروس ، بیشتر شامل هزینه های بازیابی و ارتقای نرم افزارها می شود . بر اثر این آلودگی ، كاربران خانگی ، دانشگاه ها و شركت های تجاری در سراسر جهان با ترافیك شدید ، اختلال در خدمات پست الكترونیكی و تاخیر در دریافت ها و انتقالات online روبه رو شدند .

My Doom با سرعت گسترش بسیار بالا ، از ویروس Sobig كه ۳۷ میلیارد دلار خسارت ایجاد كرده بود ، پیشی گرفت و به عنوان خطرناك ترین ویروس شناخته شد .

پرترافیك ترین روز

كریسمس سال گذشته ، پرترافیك ترین دوره اینترنت از ابتدای ظهور آن تاكنون بوده است .

طبق آمار موسسه تبادلات اینترنتی لندن (LlNX) كه وظیفه كنترل بیش از ۹۰ درصد ترافیك اینترنت را بر عهده دارد ، استفاده از اینترنت در كریسمس ۲۰۰۳ نسبت به سال قبل ، ۵۰ درصد افزایش داشته است . داده هایی كه در روز كریسمس از LlNX عبور كرده اند بیش از ۲۲ گیگابیت در ثانیه بوده است .

/ 2 نظر / 3 بازدید