روش برای افزایش دوام باتری تلفن همراه

دوام و شارژ باتری تلفن همراه بویژه در شرایط حساس یکی از دغدغه های اصلی کاربران و شرکت ها است و این امر موجب شده تا یک وب سایت بریتانیایی 11 راه حل برای افزایش دوام باتری تلفن همراه ارایه کرده است.
به نقل از پایگاه اینترنتی "ایتوویر"، تلفن های همراه امروزه بخش جدا نشدنی زندگی انسان ها هستند و در اغلب فعالیت روزمره آنها نقش دارند.
خالی شدن باتری تلفن همراه همواره یک مشکل اساسی برای کاربران بوده است، خصوصا زمانی که دسترسی به شارژر ندارند.
مقاله ای که در این وب سایت منتشر شده 11 راه حل را برای افزایش دوام باتری به کاربران پیشنهاد کرده به شرح زیر است :
1- انتخاب تلفن های همراه با تنظیمات ذخیره انرژی 2- تا حد ممکن اجتناب از ارسال ایمیل با تلفن همراه مکالمه با تلفن همراه چهار برابر کمتر از انتقال داده ها و ارسال ایمیل ، باتری مصرف می کند.
3- سازمان دهی نرم افزاری بیشتر کاربران در هنگام استفاده از نرم افزار ها و برنامه های کاربردی اعتدال را رعایت نمی کنند و برای سرگرمی از آنها استفاده می کنند و این کار موجب مصرف بیش ازحد باتری می شود.
4- ارتقاء منظم سیستم اپراتوری تلفن همراه سیستم اپراتوری پر مصرف ترین عامل باتری تلفن همراه است و به روز کردن آن موجب صرفه جویی از مصرف اضافی باتری تلفن همراه می شود.
5- استفاده از زنگ های ساده برای تلفن همراه پس از سیستم اپراتوری، زنگ های تلفن همراه مهمترین عامل خالی شدن باتری گوشی هستند و با به کار گرفتن پردازنده تلفن همراه شارژ آن را کاهش می دهند.
6- حد اقل استفاده از قابلیت “Push” در تلفن های همراه معروف ترین این سیستم push e-mail است و کاربرانی که فعالیت های تجاری دارند، بیشتر از آن استفاده می کنند.
7- کاهش تعداد هشدار های ویبره و صوتی برای پیام ها از آنجا که همه پیام ها ضروری نیستند کاربر می تواند فقط برای پیام های دریافتی از مخاطبین مهم هشدار ویبره و صوتی را انتخاب کرده و برای بقیه پیام ها گوشی را در حالت خاموش تنظیم کند.
8- استفاده از رادیو در مواقع ضروری کاربر می تواند در هنگامی که از رادیو استفاده نمی کند آن را خاموش کند.
9-استفاده از شبکه های کم سرعت تر در مواقع غیر ضروری کاربر می تواند در مواقع غیر ضروری از شبکه های اتصالاتی کم سرعت مانند G 5/2 ود EDGE استفاده کند و نیازی به شبکه 3G نیست.
10- استفاده از سرویس خاموش شدن خودکار تلفن همراه برخی گوشی ها مانند گوشی های بلک بری طی تنظیمات خاص پس از مدت زمان مشخص گوشی را به طور خودکار خاموش می کند و این موجب جلوگیری از به هدر رفتن باتری تلفن همراه می شود.
11- عدم شارژ پی در پی تلفن همراه حد اقل یک بار در ماه اجازه دهید باتری تلفن همراه به طور کامل خالی شود و سپس آن را کامل شارژ کنید.
کاربران می توانند با رعایت موارد فوق دوام باتری خود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهند.

/ 1 نظر / 3 بازدید
آرمیتا

می بینم که خیلی فعال شدی ![چشمک][نیشخند]