تاریخچه روند تکاملی کامپیوتر در جهان (قسمت ششم)

سال

موضوع

مخترع

شرح

1950

اولین کامپیوتر محاوره ای بلادرنگ

جی فورستر

Jay Forrester

او بر روی طراحی کامپیوتری کار میکرد که به محض ورود اطلاعات به داخل کامپیوتر سریعا اطلاعات را مورد پردازش قرار داده و نتیجه را گزارش می داد.

1951

اولین کامپیوتر تجاری همه منظوره

دکتر اکرت

Eckert

دکتر ماکلی

Mauchly

این دو شخص کامپیوتری را طراحی کردند که بر اساس سیستم باینری کار می  کرد و کاربرد عمومی داشت که نمونه ای از آن UNIVAC می باشد.

1954

اولین کامپیوتر ترانزیستوری همه منظوره

-

اولین کامپیوتر ترانزیستوری همه منظوره به نام TRADIC در لابراتوار بل ساخته شد. در واقع با اختراع ترانزیستور نسل جدیدی در کامپیوترها بوجود آمد که نمونه ای از آن کامپیوتر مذکور می باشد که در آن از ترانزیستور به جای لامپ خلاء  استفاده شد.

1956

اولین سیستم ذخیره سازی با دستیابی تصادفی

-

اولین سیستم ذخیره سازی با دستیابی تصادفی به نام RAMAK ساخته شد. این دستگاه شامل 50 دیسک مغناطیسی با ظرفیت 5 میلیون کاراکتر و زمان دستیابی کمتر از یک ثانیه بود.

1957

اولین زبان برنامه نویسی سطح بالا

یک تیم از شرکت IBM زیر نظر جان بکوس

John Backus

در شرکت IBM یک تیم به سرپرستی آقای بکوس زبان سطح بالای فرترن را طراحی کرد. این زبان برای علوم مختلف و ریاضیات مهندسی کاربرد دارد.

1958

اولین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی/ اولین مدار مجتمع

جان مک کارتی

John Mc Carthy

/ 3 نظر / 23 بازدید
ميثم

سلام وبلاگت واقعا عاليه به منم سربزن منتظر نظرت هستم تي شرت خليج هميشه فارس تي شرت استين بلند پسرانه با طرح تخت جمشيد تي شرت استين بلند پسرانه با طرح شعري از خيام تي شرت استين بلند پسرانه با طرح نستعليق تي شرت استين کوتاه پسرانه با طرح جومونگ و.......... http://www.ez-money.blogfa.com

ش.الف

بسیار بسیار عالی متشکرم ادامه بده

ش.الف

بسیار عالی و ممنووووووووووووون