پیوند مدرسه و فناوری!!

مداد موزیکال

ولتاژی که از باتری نوع AAA تعبیه شده روی مداد جریان پیدا می‌کند از طریق گرافیت مداد به بدن کاربر که همانند یک سنسور عمل می‌کند هدایت می‌شود.

Drawdio یک دستگاه ترکیب کننده ساده موسیقی است که از خاصیت رسانا بودن مغز مداد یا همان گرافیت استفاده می‌کند و صداهای جالبی را از آنچه که فرد با مداد روی کاغذ کشیده، تولید کند.
Drawdio ترکیبی از دو واژه ترسیم(draw)و صوت(audio)است. این وسیله به دور یک مداد معمولی پیچیده می‌شود و هیچ گونه اختلالی نیز در امر نوشتن ایجاد نمی‌کند. اگر مغز مدادی که استفاده می‌شود نرم باشد صداهای ایجاد شده نیز بهتر خواهند بود.
برای استفاده از drawdio فرد مداد را در یک دست گرفته و در این حالت دست فرد با نوار مسی پیچیده شده به دور مداد اتصال پیدا می‌کند و با انگشت دست دیگرش گرافیتی را که روی کاغذ است را لمس می‌کند.
ولتاژی که از باتری نوع AAA تعبیه شده روی مداد جریان پیدا می‌کند از طریق گرافیت مداد به بدن کاربر که همانند یک سنسور عمل می‌کند هدایت می‌شود و صداهایی را براساس آنچه روی کاغذ کشیده است، تولید می‌کند.
اگر چه توضیح تئوری این امر کمی مشکل است اما واقعیت این است که می‌توان صدای موزیکال آنچه را که می‌کشیم یا می‌نویسیم بشنویم!

===================================================

خودکار با قابلیت فیلمبرداری

خودکار دیجیتالی PenCam DVR با هر بار شارژ 90 دقیقه انرژی را در خود ذخیره می کند و 120 دلار قیمت گذاری شده است.

 

از آنجایی که کاربران این روزها علاقه زیادی به فناوری های کوچک و قابل حمل نشان می دهند، کارشناسان موفق به ساخت خودکار ویژه ای با نام PenCam DVR شده اند که طرح اصلی آن از روی خودکارهای فیلم «جیمز باند» گرفته شده است.این خودکار در شرکت Swann Communications تولید شده و قادر است با دوربین دیجیتالی کوچک خود تا سه ساعت تصاویر ویدئویی را به صورت رنگی و با کیفیت AVI در خود ذخیره کند.از مهم ترین قابلیت های این خودکار دیجیتالی می توان به دو مگابایت حافظه داخلی و قابلیت ذخیره صدای محیط پیرامون تا فاصله سه پایی اشاره کرد که این جریان، به وسیله یک میکروفن کوچک و پیشرفته صورت می گیرد.

اطلاعات ذخیره شده روی این خودکار از طریق ورودی USB به کامپیوتر و دیگر دستگاه های دیجیتالی منتقل می شوند.خودکار دیجیتالی PenCam DVR با هر بار شارژ 90 دقیقه انرژی را در خود ذخیره می کند و 120 دلار قیمت گذاری شده است.

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید