شرحی بر کمپانی توشیبا

عروسکهای مکانیکی و یک ساعت که به وسیله رزونانس (تشدید) عمل می‌کرد بسیار معروف بود. تحت عنوان شیبورا سیزاکو شو (Shibaura Seisaku - Sho) شرکت او به یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان تجهیزات و دستگاههای سنگین الکتریکی (نه الکترونیکی) تبدیل شد در سال ۱۸۹۰ میلادی (۱۲۶۹شمسی) هاکونتسو اولین کمپانی بزرگ ژاپن در زمینه تولید لامپهای چراغ برق تأسیس گردید گام بعدی در راه توسعه این شرکت و تنوع محصولات اضافه شدن کالاهای مصرفی به محصولات آن بود. در ۱۸۹۹ میلادی (۱۲۷۸ شمسی) نام شرکت به Tokio Denki یا همان Tokio Electric Co تغییر پیدا کرد. در سال ۱۹۳۹ این دو کمپانی تقریباً معروف استراتژیکهای خود را نزدیک یافته و رهبران آنها تصمیم به ادغام گرفتند.بدین ترتیب آنها به یک کارخانجات مجتمع تجهیزات الکتریکی بدل شدند با نام محلی Tokio Shibaura Denki co یا همان توکیو شیبورا الکتریک.این شرکت بزرگ به زودی تحت عنوان Toshiba مشهور شد و "توشیباً در سال ۱۹۷۸ نام رسمی این شرکت شد.

اختراعات معروف:

اولین تلفن تصویری رنگی٬اولین تلویزیون رنگی با IC گسترده ٬اولین تلویزیون رنگی CRT با نوار مشکی٬ اولین دیسک نوری بایگانی اطلاعات٬اولین سیستم OCR با قابلیت خواندن حروف چینی٬اولین لپ تاپ در جهان ٬و دیسکهای ۰٫۸۵ اینچی که در موبایل آی‌پاد به کار می‌روند٬اولین HD DVD نمنوه‌هایی از نوآوری‌هایی است که توشیبا به مردم جهان عرضه داشته‌است.

افتخارات:

شرکت توشیبا به عنوان برترین شرکت در زمینه ماشینهای ادارای توسط موسسه BTAs در سال ۲۰۰۲ معرفی شد. در سال ۲۰۰۶ از لحاظ در آمد هشتادوهفمین شرکت جهان شناخته شد.

 

منبع :

مجله عصر ارتباط مورخ شنبه ۵ آبان

 

/ 0 نظر / 4 بازدید