تاریخچه روند تکاملی کامپیوتر در جهان (قسمت پنجم)

سال

موضوع

مخترع

شرح

1941

اولین کامپیوتر همه منظوره قابل برنامه ریزی

کنراد زیوس

Konrad Zuse

او یک کامپیوتر الکترومکانیکی ساخت که با برنامه ای کنترل می شد. این برنامه از طریق فیلم پانچ وارد کامپیوتر می شد.

1943

اولین ماشین محاسبه الکترونیکی انگلیسی

الن تورینگ

Alan Turing

او به همراه یک تیم روی ماشینی کار کرد که بتواند کدهای تولید شده توسط یک ماشین آلمانی به نام Engima را کشف رمز کند.

1944

اولین کامپیوتر آمریکایی قابل برنامه ریزی

هاوارد ایکن

Howard Aiken

او روی یک ماشین اتوماتیک که برروی محاسبات، کنترل لازم را انجام می داد کار کرد و آنرا مارک I نامید. کنترل این ماشین توسط یک برنامه انجام می گرفت.

1945

اولین خطا (Bug)

-

به هنگام توسعه کامپیوتر مارک I یکی از رله ها از کار افتاد. محققین در داخل این رله یک حشره مرده یافتند. از آن هنگام به بعد هر زمان که کامپیوتر کار نمی کرد اعضا تیم می گفتند که در حال اشکال زدایی هستند. بدین ترتیب واژه های BUG و DEBUGGING متداول شدند.

1946

اولین کامپیوتر الکترونیکی دیجیتال بزرگ

-

بعد از ساخت و توسعه کامپیوتر  این کامپیوتر انیاک نام داشت که بسیار پرحجم بود و تا دهه 1950 به طور وسیع برای محاسبات علمی استفاده می شد.

1947

اولین ترانزیستور

جان باردین

John Bardeen

/ 5 نظر / 61 بازدید
babak

فقط سلام همین البته اگه هنوز جواب سلام رو بهم واجب میدونی پردیس وگر نه.......... [گریه][گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه] [گریه][گریه][گریه] [گریه]

babak

[گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گری

babak

شروع.آپم اگه دوست داشتی بیا .همین.پایان

babak

[ناراحت]بازم آپ کردم منتظر نظرتم .[منتظر]

فرشاد

سلام. وبلاگ خوبی داری به منم سر بزن.