کامپیوتر , کامپیوتر و بازهم کامپیوتر ...

چیزی را که نمی توانی بدست آوری فراموش کن و چیزی را که نمی توانی فراموش کنی بدست آور

وبلاگ دیگر من را در این آدرس ببینید
 
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸٥  کلمات کلیدی:

بهترینهای کامپیوتر                      

پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان

در حال حاضر پرسرعت ترین ADSL در بازار جهان ، تقریباً ۱۶ برابر از اغلب اتصالات باند پهن موجود ، سریع تر است . حتماً فكر می كنید كه احتمال باند پهن شما بسیار سریع است ، چون شما یك اتصال با سرعت Kbps ۵۱۲ دارید و دوستانتان از اتصال dial up استفاده می كنند ! اما می توانید از اتصال پرسرعت تری نیز استفاده كنید . منظور ۱ یا ۲ مگابیت نیست بلكه بحث بر سر اتصالی با سرعت ۸ مگابیت است . در حال حاضر این سرعت ، سریع ترین اتصال ADSL در بازار بوده و همراه بسته Business Broadband Max محصول شركت Easy net عرضه می شود . با استفاده از این اتصال ۸ مگابیتی می توانید متن نمایشنامه ها و اشعار شكسپیر را در كمتر از ۱ ثانیه دریافت كنید .

خطوط ADSL ، به اصطلاح خطوط پرسرعت اینترنت هستند که با استفاده از شبکه های موسوم به شبکه های مجازی این امکان را به کاربر می دهند که با استفاده از خطوط تلفن ثابت و بهره گیری از باند استفاده نشده خطوط تلفن ؛ از اینترنت بهره ببرند؛ بدون اینکه سیمی جدید نصب کنند؛ تلفنشان در هنگام کار با اینترنت اشغال شود و هزینه اضافه تلفن بپردازند در مورد ای دی اس ال قبلا گفتم می توانید مطالعه نمایید.

بزرگ ترین وب سایت

کاملا واضح است ؛ گوکل؛ شاید بگوید این وبسایت تک صفحه ای با گرافیک ساده بزرگترین وبسایت جهان است؛  با وجود پیشرفت روز افزون وب سایت ها ، باز هم هیچ سایتی از گوگل (Google) بزرگ تر نیست ! سایت گوگل با حدود ۴ میلیارد صفحه وب ،( آخرین آمار اعلام شده 8 میلیارد صفحه اینترنتی ) دارای بزرگ ترن ایندكس مرتباً به روز شده از وب سایت ها در میان تمامی موتورهای جست و جوی اینترنتی است . هر روز بیش از ۲۰۰ میلیون در خواست جست و جو و در ساعات پرترافیك حدود ۲ هزار درخواست در ثانیه به این سایت ارائه می شود . شركت گوگل در آغاز كار خود در سال ۱۹۹۸ ، بسیار كوچك بود و فقط ۴ كارمند داشت اما اكنون بیش از ۱۰۰۰ نفر نیروی كار در اختیار دارد . این سایت عظیم اكنون می تواند ادعا كند كه بزرگ ترین سایت جهان است .

در موردتاریخچه گوگل مفصل در گفتارهای قبلی مطلب گفتم که حتمی دنبال کنید

»» تاریخچه گوگل Google ؛ پرسه ای درامروز گوگل با عکسهایی از شرکت گوگل (قسمت سوم(
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت دوم)
»» تاریخچه ، تأسیس ، تکامل و اوج سایت جهانی و موتورجستجو گوگل Google (قسمت اول)

»» آشنايي با تاريخچه‌ي موتورهاي جستجو و آنچه از موتور جستو. گوگل کمتر مي‌دانيم

برترین كامپیوتر كیفی

كامپیوتر كیفی Toughbook محصول شركت پاناسونیك (Panasonic) ، همچنان پدر كامپیوتر های كیفی است . طراحی قدرتمند آن از مخدوش شدن داده های ارزشمند جلوگیری می كند و به علاوه در برابر رطوبت ، آب ، ضربه و گرد و خاك مقاوم است . مدل CF_۱۸ فقط ۲ كیلو گرم وزن دارد و صفحه كلید آن ضد آب بوده و در عین حال به فشار دست نیز حساس است و به شخص امكان می دهد كه حتی با دستان خیس یا دستكش نیز مكان نما را كنترل كند . این دستگاه شامل یك پردازنده ۹۰۰ مگاهرتزی ، یك هارددیسك ۴۰ گیگابیتی و نیز فناوری های Bluetooth و Wi_Fi است .

سریع ترین سرعت انتقال

برخی محققان در آمریكا توانسته اند یك فیلم DVD را در مدت ۲۰ ثانیه دریافت (download) كنند ؛ چیزی كه فقط در آینده می تواند انتظار آن را داشت !

نام Los Alamos ممكن است یاد آور یك فیلم جنگی اسپانیایی باشد اما این آزمایشگاه منشا بسیاری از تحقیقات پیشگام در اینترنت است . اخیراً این لابراتوار ملی با همكاری محققان موسسه فناوری كالیفرنیا ، موسسه CERN در جنوا و مركز Linear Accelerator در استانفورد موفق به شكست ركورد سرعت اینترنت شده اند ( سرعتی در حدود ۳۸/۲ گیگابیت در ثانیه ) . یك اتصال معمولی از طریق مردم و خط تلفن ، داده ها را با سرعتی كمتر از ۵۶ هزار بیت در ثانیه انتقال می دهد . اما با این سرعت جدید ، كاربران می توانند فیلم های DVD را به طور كامل در كمتر از ۲۰ ثانیه دریافت كنند .

ووچون فنگ (Wu_chun Feng) ، سرپرست گروه تحقیقاتی شبكه RADlANT در لابراتوار پردازش پیشرفته Los Alamos ، می گوید : « نكته قابل توجه در مورد این دستاورد جالب این است كه به غیر از كارت های اترنت شركت اینتل ، هیچ تجهیزات خاصی در آن به كار نرفته و جالب آنكه در شبكه محلی ، سرعت انتقال بیشتر بوده و در حدود ۷ گیگابیت در ثانیه است . » طبق پیش بینی وی ، طی چند سال آینده ، مشتریان می توانند برای استفاده از چنین سرعتی ، سخت افزار ، تجهیزات سیم كشی و نرم افزار مورد نیاز را خریداری كنند .

این گروه تحقیقات به جای یك اتصال درونی ویژه با عملكرد بالا كه برای افراد عادی قابل استفاده نیست ، از یك كارت ۱۰ گیگابیتی شركت اینتل و نرم افزار TCP لینوكس استفاده كرده است . نكته جالب این است كه این گروه ، چنین سرعتی را از انتقال میان كامپیوتری به دست آورده اند ، نه از انتقال بین دو روتر ؛ یعنی درست همانگونه كه افراد عادی از اینترنت استفاده می كنند .

خطرناك ترین ویروس

میلیاردها دلار خسارت وارد شده از سوی ویروس My Doom در تاریخ ثبت شده است .

My Doom مخرب ترین ویروسی است كه تاكنون وجود داشته و حدود ۴۰ میلیارد دلار خسارت در سراسر جهان به بار آورده است .

طبق گفته كارشناسان My Doom.A ، و جانشین آن My Doom.B در اوج فعالیت خود ۳۰ درصد ترافیك پست الكترونیكی اینترنت را به خود اختصاص دادند و بالاترین میزان آلودگی به ویروس را به نام خود ثبت كردند .

خسارات مالی فراوان ناشی از گسترش این ویروس ، بیشتر شامل هزینه های بازیابی و ارتقای نرم افزارها می شود . بر اثر این آلودگی ، كاربران خانگی ، دانشگاه ها و شركت های تجاری در سراسر جهان با ترافیك شدید ، اختلال در خدمات پست الكترونیكی و تاخیر در دریافت ها و انتقالات online روبه رو شدند .

My Doom با سرعت گسترش بسیار بالا ، از ویروس Sobig كه ۳۷ میلیارد دلار خسارت ایجاد كرده بود ، پیشی گرفت و به عنوان خطرناك ترین ویروس شناخته شد .

پرترافیك ترین روز

كریسمس سال گذشته ، پرترافیك ترین دوره اینترنت از ابتدای ظهور آن تاكنون بوده است .

طبق آمار موسسه تبادلات اینترنتی لندن (LlNX) كه وظیفه كنترل بیش از ۹۰ درصد ترافیك اینترنت را بر عهده دارد ، استفاده از اینترنت در كریسمس ۲۰۰۳ نسبت به سال قبل ، ۵۰ درصد افزایش داشته است . داده هایی كه در روز كریسمس از LlNX عبور كرده اند بیش از ۲۲ گیگابیت در ثانیه بوده است .

برترین اتصال Wi_Fi

سازمان فضایی سوئد (SSC) كه سیستم های فضایی را طراحی ، راه اندازی و پیاده سازی می كند ، در جولای سال ۲۰۰۳ ، فناوری Wi_Fi را وارد مرحله جدیدی كرد ؛ بدین ترتیب كه از طریق یك پیوند بی سیم باند پهن ، اطلاعات را در فاصله ای بالغ بر ۳۱۰ كیلومتر انتقال داد .

این پیوند ، میان یك بالن جوی در شمال سوئیس و یك ایستگاه در نزدیكی آن ایجاد شده بود . در روی این بالن ، آنتنی قرار داشت كه با یك تقویت كننده قوی ، یك دوربین و یك سرور مرتبط بود . داده هایی از قبیل شرایط محیطی و وضعیت هوا توسط این بالن به ایستگاه ارسال می شد .

این اطلاعات در طیف ۴/۲ گیگاهرتز ، میان بالن و ایستگاه ، انتقال یافته و شدت سیگنال ها به طور ثابت حدود dBm ۶۸- بود . پاسخ دو طرفه به درخواست Ping در فاصله ۳۰ كیلومتری ، حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی ثانیه طول می كشید .

این بالن تا ارتفاع ۷/۲۹ كیلومتری اوج گرفت و به صورت مداوم به این سو و آن سو حركت كرد تا سرانجام پس از طی ۳۱۵ كیلومتر ، در شمال فنلاند به زمین نشست .

مرتفع ترین كافی نت

یك شخص برای اتصال روستای خود به اینترنت ، به اورست رفت . در ۲۹ می سال ۲۰۰۳ ، ۵۰ سال پس از صعود دو كوهنورد به قله اورست ، یكی از بومیان هیمالیا تصمیم گرفت تا در یك اردوگاه مستقر در ارتفاع ۱۷۴۰۰ فوتی ، بر بلندترین قله جهان یك كافی نت ایجاد كند .

علاوه بر هوای بسیار سرد و كولاك ، هیچ جریان برق یا لوله كشی نیز در آنجا وجود ندارد و حتی یك ساختمان ثابت نیز در آنجا دیده نمی شود .

این كافی نت در یك انبار موقتی با دیوار سنگی ایجاد شده و با یك چادر پوشیده شده است . كافه Everest lnternet اتكار Tesring Gyalzen Sherpa بود و با حمایت یاهو ، بیش از ۵۰ هزار كوهنوردی كه سالانهاز منطقه اوریست بازدید می كنند ، می توانند به آن دسترسی یابند . این كار علاوه بر آنكه موجب می شد ، افراد بتوانند با خانواده خود در تماس باشند ، به آنها امكان می داد در مواقع اضطراری كمك بطلبند یا وضعیت هوا را بررسی كنند . این كافی نت به وسیله روستائیان محلی نیز مورد استفاده قرار گرفته و آنها را به دنیای خارج متصل می كند . به علت سرمای بیش از حد و این موضوع كه كافی نت روی توده های یخ قرار داشت و هر سال چند اینچ جابه جا می شد ، آن را به یك ساختمان موقت منتقل كردند .

Gyalzen ، پیش از این یك كافی نت در ارتفاع ۱۱۲۸۰ فوتی روستای Namcheدر مسیر صعود به اورست ایجاد كرده است . وی با استفاده از پیوندهای ماهواره ای به پایتخت كشور نپال ، امكان دسترسی به اینترنت را برای افراد محلی و خارجی فراهم كرده است . یك سال پس از آنكه تنها خط تلفن Namche قطع شد ، وی یك تلفن ۴۸ خطه راه اندازی كرد تا از طریق آن ارتباط با داخل و خارج از روستا ممكن شود . متاسفانه دولت به ‌آنها اجازه نداد تا با بقیه كشور ارتباط برقرار كنند و این كافی نت اكنون فقط میان و باقی جهان ، ارتباط برقرار كند .

قدرتمندترین كامپیوتر جهان

دانشمندان انگلیسی ، بزرگ ترین كامپیوتر شخصی مجازی را ساخته اند كه معادل ۲۰ هزار كامپیوتر دسك تاپ قدرت دارد . این دانشمندان ، كامپیوتر مجازی جدید را قدرتمندترین كامپیوتر جهان نامیده اند . لیست قدرتمندترین كامپیوترهای جهان در TOP۵۰۰ Progect(http://www.top۵۰۰.org) قرار دارد .

دكتر پیتر هابسون كه بر روی پروژه Gridpp ، نسخه پیشرفته تر SETI@home project كار می كند ، می گوید : « با موفقیت طرح SETI@home ، برخی افراد تصمیم گرفتند تا از قدرت پردازش بسیار بالای آن استفاده كنند . از این رو Gridpp ، راه اندازی شد و اكنون در حال فعالیت است . » دسته بندی ابركامپیوتر ها بسیار دشوار است ، اما قدرت پردازش Gridpp معادل ۲۰ هزار كامپیوتر دسك تاپ پنتیوم پیشرفته است ؛ به گونه ای كه گویی همه آنها با هم یك كامپیوتر هستند . وی می گوید : « ما زمان زیادی را صرف ایجاد این كامپیوتر عظیم كردیم . طرح Gridpp ، قدرت پردازش فیزیكی بسیاری دارد . »

عجیب ترین غذای اینترنتی

زمانی كه افراد گرسنه می شوند ؛ پیتزا سفارش می دهند . اما آرمن میوز ترجیح می دهد گوشت یك فرد زنده را بخورد ! هیچ چیزی تعجب آورتر از آن نیست كه پس از ملاقات با شخصی در اینترنت ، او را بخورید ! این همان كاری بود كه آرمن میوز ۴۲ ساله انجام داد . وی با یك متخصص كامپیوتر ۴۳ ساله كه در برلین زندگی می كرد ، از طریق اینترنت آشنا شد و پس از آن به عنوان « آدم خوار رو تنبرگ » ( شهری كه در آن زندگی می كرد ) لقب گرفت . میوز می گوید : « افراد بسیاری وجود دارند كه در محافل اینترنتی به دنبال شركت در اعمال آدم خواری هستند . »

میوز در اظهارات خود در دادگاه گفت كه وی تكه های قربانیان خود را در فریزر نگهدار می كرد . وی در دسامبر ۲۰۰۲ دستگیر شد .

بیشترین حملات دیجیتالی

تعداد حملات دیجیتالی آشكار رو به افزایش است و سال گذشته میزان آنها از همیشه بیشتر بوده است . طبق اظهارات موسسه mi۲g در لندن ، در ۲۵ می ۲۰۰۳ ، ركورد حملات دیجیتالی آشكار در طول سال ، با رقم ۸۷۹۰۳ شكسته شد .

مدیر اجرایی این موسسه می گوید : « فعالیت های تجاری online امریكا و انگلیس مورد حملات شدیدی قرار گرفته است . برخی از این حملات به جنگ عراق و مبارزه با تروریسم مربوط بوده و برخی دیگر نیز برای سرگرمی انجام می شود . » تا پایان سال ۲۰۰۳ تعداد ۱۹۶۷۱۳ حمله دیجیتالی به وسیله این موسسه گزارش شد .

بیشترین پیام تسلیت

افراد بی شماری از سراسر جهان به مناسبت درگذشت ملكه دیانا (Diana) پیام های تسلیت ارسال كردند .

پس از مرگ پرنسس دیانا در سال ۱۹۹۷ ، موجی بی سابقه از احساسات شدت گرفت . در آن دوران آغازین اینترنت ، این واكنش بسیار عجیب به نظر می رسید . وب سایت های جدیدی از انگلستان گرفته تا ایالت یوتا در امریكا ، به وجود آمدند و از بازدیدكنندگان دعوت كردند تا پیام تسلیت خود را ابراز كنند . صفحه رسمی یادبود سایت سلطنتی بریتانیا در سپتامبر ۱۹۹۷ ، به وسیله ۵۸۰ هزار نفر امضا شد و ركورد بیشترین پیام تسلیت online را به دست آورد .

بزرگ ترین خرید online

اگر قصد دارید یك هواپیما بخرید ، فقط یك راه برای این كار وجود دارد : خرید online !

در اكتبر سال ۱۹۹۹ ، مارك كوبن مدیر اجرایی یاهو ۴۰ میلیون دلار پول داشت و نمی دانست با آن پول چه كاری انجام دهد . وی تصمیم گرفت تا یك هواپیمای جت بخرد ! وی با خرید این هواپیما از شركت Gulf stream Aerospace موجب شد بزرگ ترین خرید online توسط یاهو صورت گیرد .

پس از این معامله سخنگوی Gulf stream شركت شرح داد كه چگونه این شركت ، تحقیقات گسترده ای را انجام داده و سرانجام دریافته است كه فروش این هواپیمای جت ، بزرگ ترین معامله اینترنتی تا كنون بوده است .

بزرگ ترین جایزه

چگونه ممكن است شرط بندی شخصی به یك رویای باور نكردنی ۱۵۰۰۰۰۰ دلار تبدیل شود ! در ۱۸ جولای ۲۰۰۳ ، شركت در یك بازی اینترنتی ، زندگی جیم را برای همیشه تغییر داد و وی را صاحب بزرگ ترین جایزه اینترنتی در طول تاریخ كرد : مبلغ ۱۶۸۳۵۲۴ دلار .

جیم به مدت یك سال مشغول بازی بود . در آن روز مبلغ ۱۰۰ دلار واریز كرد و حدود۲۰ دقیقه بازی كرده بود . وی كه ۵۳ سال سن دارد ، حدود ۱۱ سال در راه آهن كار كرده و حدود ۱۳ سال نیز در سازمان اصلاحات اشتغال داشته است .