کامپیوتر , کامپیوتر و بازهم کامپیوتر ...

چیزی را که نمی توانی بدست آوری فراموش کن و چیزی را که نمی توانی فراموش کنی بدست آور

وبلاگ دیگر من را در این آدرس ببینید
جری یانگ از یاهو رفت
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: یاهو ، جری یانگ

سخنگوی شرکت یاهو گفت که این تصمیم مدتها در جریان بوده و هم هیات مدیره و هم آقای یانگ خواهان آن بوده اند.

جری یانگ مدیرعامل یاهو استعفا کرد.به گزارش برنا، یانگ که چهل سال دارد، در نامه ای به کارکنان شرکت یاهو اعلام کرد که تا زمان تعیین جانشینش توسط هیات مدیره به کارش ادامه خواهد داد. بعد از تعیین جانشین، یانگ در تعیین استراتژی های کلان شرکت مشارکت خواهد کرد.
وی در نامهء خود گفت: "واقعاً معتقدم که با تغییر پلاتفورم شرکت و تصحیح درآمدها و هزینه ها، پنجره ای باز شده که مدیرعامل مناسب تصمیمات حساس آتی که شرکت در مقابلش دارد را اتخاذ نماید."
سخنگوی شرکت یاهو گفت که این تصمیم مدتها در جریان بوده و هم هیات مدیره و هم آقای یانگ خواهان آن بوده اند.


 
در کار با ابزار جدید ؛ نیمی از آمریکایی‌ها کمک می‌خواهند
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: آمریکا ، نظرسنجی ، اینترنت ، اطلاعات


از سوی دیگر به گفته 44 درصد از کاربرانی که به اینترنت خانگی دسترسی دارند، اتصال آنها به اینترنت هر از چندگاهی دچار اختلال می‌شود.

ارسلان شهلا-برای راه انداختن کامپیوتر شخصی یا اتصال اینترنت به مشکل بر خورده‌اید؟ از موبایل‌های جدید و آن همه دنگ و فنگ خسته شده‌اید؟ شما تنها کسی نیستید که به چنین سرنوشتی دچارید.
یک تحقیق جدید نشان می‌دهد حدود نیمی از آمریکایی‌ها برای راه‌اندازی دستگاه‌های الکترونیکی جدید به کمک دیگران نیاز دارند. این در حالی است که تعداد زیادی از مردم برای حل مشکل فنی خود دست به دامن مراکز خدماتی و پشتیبانی می‌شوند.
سیدنی جونز یکی از طراحان این تحقیق و عضو مرکز تحقیقاتی Pew می‌گوید: یک سرویس یا دستگاه الکترونیکی ممکن است پیش از فراگیر شدن فناوری آن در میان عموم کاربران، محبوبیت زیادی پیدا کند.
طبیعتا عده‌ای از کاربران زودتر از بقیه با فناوری‌های جدید سازگاری پیدا می‌کنند. اما افرادی که در این مسابقه فناورانه از دیگران عقب می‌افتند، سرخورده و گیج می‌شوند و زمانی که در کار با فناوری‌های نو کاری از پیش نمی‌برند، محتاج کمک اطرفیان می‌شوند.
48 درصد از دو هزار و 54 فردی که در نظر‌سنجی Pew Center شرکت کردند، اذعان داشتند که برای راه‌اندازی دستگاه‌های جدید مانند کامپیوتر شخصی، موبایل و اتصال به اینترنت نیاز به راهنمایی دارند.
همچنین 28 درصد از شرکت‌کنندگان عنوان کردند که هنگام رویارویی با اشکالات فنی، خودشان از پس ایراد مورد نظر بر می‌آیند. این در حالی است که 39 درصد از مردان به حل مشکل فنی خود به طور فردی اقدام می‌کنند، در حالی که این رقم در میان زنان 22 درصد بوده است.
همه کمک می‌خواهند
38 درصد از شرکت‌کنندگان این نظر‌سنجی برای دریافت کمک با مرکز پشتیبانی کاربران تماس‌ گرفته‌اند، 15 درصد به کمک اعضای خانواده یا دوستان‌شان ایرادات پیش‌رو را برطرف کرده اند و تنها دو درصد موفق شده‌اند به طور آنلاین مشکل‌شان را برطرف کنند. در این میان 15 درصد از کاربران هم راه به جایی نبردند و در حل اشکال پیش‌رو ناتوان مانده‌اند.
از سوی دیگر به گفته 44 درصد از کاربرانی که به اینترنت خانگی دسترسی دارند، اتصال آنها به اینترنت هر از چندگاهی دچار اختلال می‌شود. علاوه بر این 39 درصد از کاربران کامپیوتر‌های رومیزی یا لپ‌تاپ اظهار داشتند که سیستم‌شان طی 12 ماه گذشته به طور متناوب با خطا رو‌به‌رو بوده است. براساس این تحقیق، 29 درصد از کاربران موبایل در طول سال گذشته در حین کار با تلفن همراه خود به اشکال برخورده‌اند.
همچنین 15 درصد از مصرف‌کنندگان دستگاه‌های MP3 پلیر و iPod طی 12 ماه گذشته با مشکل مشابهی دست و پنجه نرم کرده‌اند.
همچنین در میان شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، 46 درصد از کاربران اتصال به اینترنت، 28 درصد کامپیوتر، 21 درصد موبایل و 3 درصد تلفن‌همراه را به عنوان آخرین مشکل فنی خود عنوان کرده‌اند.
نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقاتی Pew حاکی از آن است که تلفن همراه کمتر از دستگاه‌های الکترونیکی دیگر قابل تعمیر است. 23 درصد از مصرف‌کنندگان تلفن‌های همراه معیوب اذعان می‌کنند که در راه‌اندازی مجدد موبایل‌شان شکست خورده‌اند.
گفتنی است 19 درصد از کاربران کامپیوترهایی که دچار اختلال نرم‌افزاری شده‌اند، قادر به برطرف کردن اشکال مورد نظر نبوده‌اند. با این وجود، تنها 7 درصد از کاربران اینترنت در نهایت موفق به حل مشکل اتصال خود نشده‌اند. به گفته 48 درصد از شرکت‌کنندگان، با وجود تلاش زیادی که برای برطرف ساختن مشکل دستگاه الکترونیکی خود به خرج می‌دهند، از تعمیر آن دلسرد می‌شوند.
همچنین 4 درصد از کاربران اذعان داشتند که راهنمایی و راهکارهایی که برای حل مشکل‌شان دریافت می‌کردند گیج کننده بوده است.
جان هوریگان، یکی دیگر از اعضای تحقیق مورد نظر می‌گوید: سر و کله زدن با دستگاه‌های مدرن به معنای جذابیت و استقبال کمتر از آنها است.
هوریگان می‌افزاید: زمانی که کاربران برای به کار انداختن سرویس یا دستگاه خود یا برطرف کردن اشکال آن صرف می‌کنند، باعث می‌شود کاربران برای استفاده از ابزار ارتباطی مدرن و تماس با دوستان‌شان و پیدا کردن اطلاعات مفید و مورد نیاز، وقت کمتری داشته باشند.
این نظر سنجی از 24 اکتبر تا 2 نوامبر انجام گرفت و ضریب خطای آن مثبت یا منفی 4/2 درصد است.


 
کامپیوتر ارزانی که نیاز به 2 وات برق دارد
ساعت ۸:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: کامپیوتر ، سیستم عامل ، تکنولوژی ، رایانه کوچک

امروز پیشرفتهای فناوری به جایی رسیده است که بیشتر کاربران کامپیوتر تمامی کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند؛ کارهایی مانند گوش دادن به موسیقی، دیدن فیلم، ذخیره فایل و ...

از این رو شاید بتوان گفت، تمامی نیازهای روزمره افراد به صورت آنلاین تامین می شود و نیاز چندانی به داشتن کامپیوترهای قوی با حافظه بالا نمی باشد. شرکت CherryPal با توجه به این امر و با تولید رایانه جدید خود گامی نو در این عرصه برداشته است.

کامپیوتر ساخته شده توسط این شرکت در حدود 250 هزار تومان قیمت دارد و به اندازه یک جلد کتاب می باشد. از روشن کردن تا بالا آمدن سیستم آن 20 ثانیه طول می کشد و جالب آن است که این کامپیوتر به کمتر از 2 وات برق نیاز دارد.

احتمالاً این سوال در ذهن شما آمده است که سیستم عامل این کامپیوتر کوچک چیست ؟!

سیستم عامل در نظر گرفته شده در این کامپیوتر نسخه دستکاری شده Debian Linux می باشد که از قبل بر روی آن نرم افزارهای کاربردی همچون OpenOffice، فایرفاکس، iTunes، Media Player Cherrypal و پیام رسان Cherrypal که از بیشتر پیام رسانهای موجود پشتیبانی می کند، نصب شده است.

پردازنده این دستگاه 400 مگاهرتز است، 256 مگابایت رم دارد، 4 گیگابایت دیسک جامد، 1 عدد کارت شبکه، 1 خروجی تصویر و صدا، WiFi و در نهایت 2 عدد پورت USB دارد.

نظر شما چیست ؟! آیا به نظر شما این رایانه جدید می تواند کارایی مفیدی داشته باشد ؟!


 
معرفی کتاب
ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

سلام من یک سری کتاب مفید برای آشنایی شما گذاشتم. برای دیدن کتاب ها روی ادامه کلیک کنید ...

   ادامه مطلب


 
معرفی کتاب
ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

سلام من یک سری کتاب مفید برای آشنایی شما گذاشتم. برای دیدن کتاب ها روی ادامه کلیک کنید ...

   ادامه مطلب